close
تبلیغات در اینترنت
برای او که می شناختیمش ... !
برای او که می شناختیمش ... !
وبلاگ شخصی من


در اهواز روحانی به این خوش تیپی و تر و تمیزی ندیده بودیم ! جوان بود و بانشاط و خوش پوش . از همان ابتدا هم با بزرگان استان می پرید ! این بر جذابیت های این روحانی جوان می افزود و هر کسی را جذب خود می ساخت . هر کجا مقامات ارشد استان بودند او هم به عناوینی حضوری فعال داشت و در تصمیمات استان دخیل بود . هیچکس باور نمیکرد که او را برای نمایندگی مجلس آماده می کنند ! یا آماده می شود ! در هیئت واگذاری زمین استان خوزستان هم در آن ایام جایگاه مناسبی داشت .

در ایام ثبت نام انتخابات مجلس سوم و در 27 سالگی او هم ثبت نام کرد و با تمام توان همه یاریش کردند و راهی مجلس شد . نماینده خوبی برای اهواز و استان شد و به سرعت در دور بعد به هیئت رئیسه مجلس رسید و بازوی توانائی برای اهداف عالیه استان در مجلس شورای اسلامی بود .

وقتی برای سومین دور کاندیدای مجلس شد دیگر از آن شور و هیاهوی خاص انتخاباتی اش خبری نبود و دیگر آن ایام همانند ایام گذشته نبود که ایشان به راحتی و طیب خاطر وارد مجلس شود و بازحمت به بهارستان سبز رسید .

مدت کوتاهی از ورودش به مجلس نگذشته بود که زمزمه های خداحافظی او از مجلس و پذیرفتن  پست مهم معاونت رئیس جمهور احمدی نژاد که آن ایام ید و بیضائی داشت و خیلی به چشم می آمد بگوش رسید .

سید که ظاهرا خیلی وسوسه شده بود و برایش این پست خیلی بااهمیت بود سراسیمه پذیرفت و حوزه انتخابیه اش و عشایر غیور عرب و بختیاری را که حافظه خیلی خوبی از خوبی ها و بدی ها و زیبائی ها و زشتی های دوران دارند ! را در گرفتاریهای پست جدید و مهمش فراموش کرد تا از مردمی که او را به نمایندگی خود به مجلس فرستادند عذرخواهی کند و دلشان را با وعده های پیگیری مشکلات استان مظلوم خوزستان و شهر مظلومتر اهواز بدست بیاورد . او حتی در این پست نتوانست نخبگان استان را در پست های خوبی بکار بگمارد و از آنها بهره برداری مناسبی نماید .

پس از آنکه ظاهرا با روحیات خاص آقای دکتر نتوانست کنار بیاید ! به لطف زبان مشترکش با مردم بزرگ اهواز و عشایر غیور عرب به سفارت ایران در کشور مهم و استراتژیک سوریه بعنوان سفیر اعزام شد .

پس از اتمام دوره سفارتش در دمشق که ارزیابی درستی از آن ندارم و فقط در حد شایعه شنیده ام که بشار اسد رئیس جمهور سوریه هم خیلی از او رضایت نداشته و خواستار تعویضش شده بود و این اتفاق افتاد .

پس از آن مدتی از نظرها و خبرها غایب شد و شایعات کاندیداتوری اش از اهواز مطرح شد ولی خیلی باور کردنی نبود که کلاس سید اجازه بدهد در انتخابات اهواز حضور یابد ! و اگر صحت هم داشته باشد که فیل سید یاد هندوستان کرده شاید از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا بشود ! خب انتخابات آغاز شد و سید هم ثبت نام کرد و هم به اهواز آمد ...

از همان ابتدا فضا ، فضای سنگینی برای سید بود اما او به جمع بندی خاصی رسیده بود . همانطور که مردان بزرگ ، بزرگ هستند دشمنان بزرگی هم دارند او هم با دشمنی های بزرگی در اهواز مواجه شد . حضور سید بعنوان معاون رئیس جمهور ، سفیر کشور مهم سوریه و سه دور نمایندگی مجلس و هیئت رئیسه آن جو خاصی را در اهواز ایجاد کرد و همراه با شایعاتی بود که دهان به دهان می چرخید .

... بخشی از این شایعات را با هم مرور می کنیم .

1ـ او نماینده مشائی است و با 900 میلیون تومان هزینه انتخاباتی برای این آمده است که به محض ورود به مجلس و با حمایت باند انحرافی به ریاست مجلس برسد و با همراهی احمدی نژاد به اهداف مشائی برسند .(اگرچه سیدخود را از باند انحرافی جدا دانست ولی تاثیری نداشت)

2ـ علاوه بر خودش ، برای هر نماینده ای که بتواند به مجلس بفرستد 900 میلیون تومان هزینه از مشائی دریافت کرده است !

3ـ با وهابیون ملحد همراه شده و اقدام به پخش چفیه های قرمز بین اعراب نموده است !

4ـ نوع ژست عکسهای انتخاباتی اش را از عکس سال 76 خاتمی الگو برداری نموده است !

5ـ در ایام فتنه 88 خود را پنهان کرده تا موضع شفافی نگیرد .

6ـ تصاویر زیبای انتخاباتی اش را مخالفانش که در اهواز شناخته شده هستند به آتش کشیدند .

7ـ شیخ کریم فرحانی و شیخ جلیل علی نژاد که با تمام قوا سید را همراهی می کردند او را رها ساخته و نظرشان نسبت به سید عوض شده است و گفته اند به سید رای ندهید !

8ـ دکترایش را همانند مرحوم کردان از آکسفورد اخذ کرده و تقلبی است !

و ...

این در حالی بود که طیفی هم بشدت بر این امر تاکید میکردند که چرا سید آراء مردم اهواز را رها ساخته و پست دولتی پذیرفته است و این بی حرمتی به آراء مردم اهواز است و از طرفی نشان می دهد که او ممکن است باز هم چنین کند و حسابی شلوغش کردند و از آب گل آلود ماهی ها گرفتند .

البته در کوران این شایعات تند و کشنده ، بلوتوثی منتشر شد که سید در مقابل ستاد انتخاباتی اش با کمال تاسف صحه ای بر همه شایعات گذاشت و مطالبی را بیان کرد که همان شد که نباید می شد و جریان مخالفانش هم آن را با تمام توان گسترش دادند و بدست همه رساندند و حسابی زحماتشان ثمر داد ! بنظر من این تیر خلاص سید در انتخابات شد اگر چه تیر دیگری هم بود و آن تائید صلاحیت سید شریف حسینی بود و بخش بالائی از آراء را درو کرد تا به سید رای مناسب و در شان باو نرسد !

حقیر به ستاد ایشان سری زدم و عرض کردم سیدجان شدت تبلیغات و شایعات بر علیه حضرتعالی بگونه ای است که خیلی نگران کننده است ! سید که خود را در مجلس می دید با استحکام فراوان گفت : اینها حسابی ترسیده اند و هیچ تاثیری در انتخابات و آرای من نخواهد داشت !

البته نظر سید تقریبا قانعم کرد ! چرا که فضای جالبی که در حسینیه هدی حاکم بود چنین القاء میکرد ! شعرای عرب اشعار زیبایی میخواندند و رفت و آمدهای نخبگان شدید بود .

به هر شکل انتخابات برگزار شد و سید نه توانست به مجلس برود و نه توانست به دور دوم راه یابد !

آری حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمد موسوی برای بار دوم در انتخابات مجلس شکست سنگینی خورد تا هم درس عبرتی برای خود ایشان باشد و هم پیروزی شیرینی برای کسانی که در این مدت کاری جز تخریب و مورد آماج تهمت های جورواجور قرار دادنش کاری نداشتند شد که متاسفانه با اشتباه سید به اهدافشان رسیدند ...

واقعا حیف است که اهواز از وجود نماینده شجاع و دارای ارتباطات قوی با مدیران کشوری محروم باشد اگرچه نوع خورد مردم اهواز هم با ایشان هم درس آموز است .

والله اعلم

درباره : <-PostCategory->
نوشته شده در جمعه 25 فروردين 1391 توسط غلامرضا نجفی سولاری | لينك ثابت | تعداد بازدید : 51
صفحات